někdy je fajn vědět 

PRAVIDLA

voda a spousty dětí...to je prostředí, kde je potřeba být stále na pozoru. vzhledem      k zachování bezpečnosti všech prosím poslouchejte vaší paní učitelku a respektujte její pokyny. 

POZOR NA KLUZKOU PODLAHU

samotné plavání je jedním ze sportů s nejnižším stupněm rizika úrazu. drtivá většina karambolů se stává  mimo vodu při běhání, strkání a jiných neplechách, které na bazén zkrátka nepatří.

BRÝLE

brýle do vody určitě nejsou nutností, upřednostňujeme spíše, aby se děti primárně dokázaly ve vodě zorientovat i bez nich. ale některé děti se s nimi prostě cítí lépe, tak pokud budete pořizovat, určitě vždy zvolte plavecké  brýle před potápěčskými )))

HYGIENA 

před zahájením plaveckého výcviku prosím ještě jednou dětem vysvětlete, jak se na bazénu chovat a jak dodržovat základní hygienické návyky. 

PRAKTICKÁ STRÁNKA VĚCI

prosím stahujte malým slečnám dlouhé vlasy, popř. pořiďte koupací čepici. přes dlouhou stěnu mokrý vlasů se ve vodě špatně orientuje  

OBAVY vs. RESPEKT  

bázlivější děti, které mají ze začátku strach z vody podpořte a vysvětlete jim, že se není čeho bát. a ty, které se naopak nebojí vůbec ničeho upozorněte, že je voda sice kamarád, ale je potřeba dodržovat určitá pravidla a respekt.

ROZSAH  LEKCÍ 

doporučujeme : 10x90 min nebo 20x45 min .v případě, že je dětem zima, mají možnost využít u delších lekcí teplou sprchu 


TEPLOTA VODY 

       velký bazén : 28 - 29 C           malý bazén:   30 C

ŠATNY

prostorných skříněk a převlékacích boxů má zázemí wellness centra dost pro všechny 


PARKOVIŠTĚ

venkovní prostory Wellness centra nabízí dostatek místa na parkování/otáčení autobusu a bezpečný nástup/výstup dětí 

KONTAKT 

v případě potřeby prosím předejte kontakt na nás i rodičům